EL-120 Zwora elektromagnetyczna 70kg

cena netto: 121,00 zł
cena brutto: 148,83 zł 148.83 PLN
ilość szt

Opis

Zwory elektromagnetyczne SCOT są alternatywą dla powszechnie stosowanych w systemach kontroli dostępu elektrozaczepów. Zwora składa się z elementu wykonawczego zawierającego elektromagnes, montowanego na ramie drzwi, oraz metalowej płytki, umieszczanej na skrzydle drzwi. Zasilona cewka elektromagnesu przyciąga płytkę zabezpieczając w ten sposób wejście. W zależności od modelu zwory maksymalny nacisk na drzwi przy którym elektromagnes przyciąga metalową płytkę wynosi 70,180, 280, 350, 540 kg.
Zwory elektromagnetyczne stosuje się w systemach kontroli dostępu zamiennie z elektrozaczepami rewersyjnymi, czyli tam, gdzie przepisy bezpieczeństwa wymagają otwarcia drzwi po zaniku napięcia w systemie kontroli: wyjściach ewakuacyjnych, przeciwpożarowych, budynkach użyteczności publicznej.
Zwora elektromagnetyczna nie posiada ruchomych elementów mechanicznych, przez co praktycznie nie występuje zużycie elementów urządzenia. Z tego względu stosowana jest w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie kontrolowane drzwi są często otwierane, eliminując konieczność stałej konserwacji.
Dodatkowe uchwyty montażowe typu „L”, „ZL”, „UL” pozwalają na montaż zwory praktycznie na każdych drzwiach.

 

Wymiary zwory EL-120

 

Montaż

 

Specyfikacja

Maks. nacisk na drzwi 70 kg
Przeznaczenie Wewnętrzna
Napięcie zasilania 12V DC
Pobór prądu 100mA
Sygnalizacja NIE
Wymiary zwory (szer. x wys. x gł.) 80 x 33 x 20 mm
Wymiary płytki (szer. x wys. x gł.) 75 x 33 x 9 mm

Dane techniczne

Siła trzymania 70 kg
Sposób montażu W świetle drzwi
Środowisko pracy Wewnątrz budynku

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl